Aydınlatıcı Kalem Nasıl Kullanılır? Ne İçin Kullanılır? Hangi Bölgelere Sürülür?

Aydınlatıcı kalem, yüzdeki belirli bölgeleri aydınlatmak için kullanılan bir makyaj ürünüdür. Yumuşak bir dokuya sahip olan bu kalem, yüzünüze doğal bir ışıltı vermek için tasarlanmıştır. Peki, aydınlatıcı kalem nasıl kullanılır?

Aydınlatıcı Kalem Ne İçin Kullanılır? Hangi Bölgelere Sürülür?

Aydınlatıcı kalem, yüzün belirli bölgelerine uygulanarak yüz hatlarının daha belirgin hale gelmesini sağlar. Özellikle kaş altları, göz pınarları, burun köprüsü, elmacık kemikleri ve çene altı gibi bölgeler aydınlatıcı kalem için öne çıkar. Bu bölgelere uygulandığında, aydınlatıcı kalem doğal ışıltısıyla yüzü canlandırır.

Aydınlatıcı Kalem Nasıl Kullanılır?

Aydınlatıcı kalem, kullanmadan önce mutlaka cildinize uyguladığınız nemlendirici ya da fondöten gibi diğer makyaj ürünlerinin ardından kullanılmalıdır. Kalem ucunu hafifçe açık renkli far ya da kapatıcı ürünlere göre daha belirgin olması için, cildinizle aynı tonlardaki bir aydınlatıcı kalemi seçin.

  1. Aydınlatıcı kalem kaş altlarına uygularken kaşların altından başlayarak göz hizasına kadar ince bir çizgi şeklinde sürülür.
  2. Göz pınarları için, kalem ucunu gözün iç köşesine yaklaştırarak hafifçe sürün.
  3. Burun köprüsü için, aydınlatıcı kalem ucunu burun ortasından alına doğru ince çizgi şeklinde sürün. Dilerseniz, dilerseniz de burnunuzun ucuna hafifçe dokundurarak uygulayabilirsiniz.
  4. Elmacık kemikleri için kalem ucunu yukarı doğru küçük dairesel hareketlerle uygulayın.
  5. Çene altı için aydınlatıcı kalem ucunu çenenizin altına, çenede oluşan gölgeleri gidermek için uygulayın.

Aydınlatıcı Kalem Tek Başına Kullanılır mı? Far Olarak Kullanılır mı?

Aydınlatıcı kalem, tek başına kullanılabileceği gibi far ve kapatıcı gibi makyaj ürünleriyle birlikte de kullanılabilir. Yüzü aydınlatmak için, aydınlatıcı kalem tek başına ya da diğer makyaj ürünleriyle birlikte kullanılabilir.

Flormar Aydınlatıcı Kaş Kalemi Nasıl Kullanılır?

Flormar aydınlatıcı kaş kalemi, kaşların altına uygulanarak kaşların daha dolgun ve belirgin görünmesini sağlar. Ürün yapısı sayesinde hafif bir parlaklık da sağlayan aydınlatıcı kaş kalemi, kullanımı kolay olması nedeniyle tercih ediliyor. Yumuşak bir fırça yardımıyla şekillendirebileceğiniz kaşlarınıza, aydınlatıcılı kaş kalemi uygularken hafifçe ve düzgün bir şekilde uyguladığınızdan emin olun.