Bosch Buzdolabı Holiday Mode (Tatil Modu) Açma ve Kapatma

Bosch Buzdolabı Holiday Mode

Bosch Buzdolaplarında “Ho” Uyarısı Hatası ve Çözümü

Bosch marka buzdolaplarında “Ho” uyarısı alıyorsanız, bu hatanın ne anlama geldiğini ve nasıl çözülebileceğini bu videoda öğrenebilirsiniz. İşte bu konuda bilmeniz gerekenler:


Hata Anlamı

“Ho” uyarısı, bir hata kodu değildir. Aslında, “Holiday” modunun kısaltmasıdır. Holiday modu, uzun bir süre evde olmayacağınızda enerji tasarrufu sağlamak amacıyla kullanılır. Bu modda, cihazın soğutucu bölmesi +14 derecede sabitlenir ve dondurucu bölümünde herhangi bir değişiklik olmaz.


Uyarıyı Kaldırmak İçin Adımlar

  1. Eğer boş buzdolabınızın ekranında “Ho” uyarısı görüyorsanız, muhtemelen yanlışlıkla ekran tuşlarına basmış veya Holiday modunu devreye almışsınızdır.
  2. Holiday modunu devreden çıkarmak için, buzdolabının ekranında bulunan “Mod” tuşuna basın. Eğer bu tuş yoksa, “Setup” tuşunu kullanarak cihazı Eko moduna getirebilirsiniz.
  3. Ayarları onaylamak için istediğiniz dereceleri ayarladıktan sonra “Artık” tuşuna basın. Uyarıyı kaldırmak için “Eksi” tuşuna basın.
  4. Mod veya Setup tuşlarına her bastığınızda, ekranın yanındaki seçim işaretinin değiştiğinden emin olun. Bu adımları tamamladığınızda, cihaz normale dönecek ve “Ho” uyarısı kaybolacaktır.

İdeal Derece Ayarları

+4 ile -18 veya +2 ile -16, buzdolabının ideal derece ayarlarıdır. Bu değerleri ayarladığınızda, buzdolabınız normal çalışma düzenine geri dönecek ve “Ho” uyarısı kalkacaktır.


Bu adımları takip ederek, Bosch buzdolabınızda “Ho” uyarısı sorununu çözebilir ve cihazınızın normal çalışma düzenine geri döndürebilirsiniz.