Daha Daha Uygulaması İle İstanbul Kart Dijital Bakiye Nasıl Kullanılır?

Merhaba arkadaşlar! Bugün sizlere Daha Daha uygulaması üzerinden İstanbul Kart’a dijital bakiye yükleme işlemini anlatacağız.

Daha Daha Uygulaması ve İstanbul Kart Dijital Bakiye Yükleme

Daha Daha uygulaması, kullanıcılarına çeşitli hediyeler sunan bir uygulamadır. Bu hediyeler arasında “Dijital İstanbul Kart 10 TL Bakiyesi” de yer alır. 300 puan karşılığında bu ödülü talep edebilirsiniz.

Dijital İstanbul Kart Bakiye Yükleme Adımları

İstanbul Kart’a dijital bakiye yüklemek için uygulamanın “Daha Daha Puan Hediyeleri” kısmına gitmeniz gerekmektedir. Burada “Dijital İstanbul Kart 10 TL Bakiyesi” hediyesini seçip, “Onayla” butonuna tıklayarak hediye talebinizi gerçekleştirebilirsiniz. Talebiniz onaylandıktan sonra “Hediyemi Yükle” butonuna tıklayarak yükleme işlemini başlatmanız gerekmektedir.

Yükleme işlemi sırasında, İstanbul Kartınızın kimlik numarasını ve T.C kimlik numaranızı beyan etmeniz gerekmektedir. Bu bilgilerin eşleşmesi durumunda yükleme işlemi gerçekleştirilecektir.

İstanbul Kart Uygulaması ile Bakiye Kontrolü

Bakiye yükleme işleminden sonra İstanbul Kart uygulamasına giriş yaparak yüklenen bakiyeyi kontrol edebilirsiniz. İstanbul Kart uygulamasındaki “Kartlarım” sekmesinde yüklenen bakiyeyi görebilirsiniz.

İstanbul Kart Bakiye Kullanımı ve Aktarımı

Yüklediğiniz bakiyeyi, İstanbul Kart ile otobüs, metro, tramvay gibi ulaşım araçlarında veya A101, Bim, Migros, Şok ve Getir gibi mağazalarda kullanabilirsiniz. Bunun için “İstanbul Kart Mavi Dijital Kartım” sekmesine giderek “Bakiye Aktarım” kısmını kullanabilirsiniz.

Öğrenci kartınıza veya başka bir İstanbul Kart’a bakiye aktarımı yapmak için “Bakiye Aktarım” sekmesine girip “Devam Et” butonuna tıklamanız yeterli. Daha sonra NFC özelliği sayesinde aktarım işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Daha Daha uygulaması sayesinde kazandığınız puanları İstanbul Kart bakiyesine dönüştürebilir ve bu bakiyeyi çeşitli yerlerde kullanabilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz! Ve lütfen yorum yapmayı ve yazımızı beğenmeyi unutmayın!