Kaş Usturası Nasıl Kullanılır? 2023

Kaşlarınızın güzelliği yüzünüzün önemli bir parçasıdır. Kaşlarınıza şekil vermek için birçok yöntem mevcuttur ve bunlardan biri kaş usturası kullanmaktır. Kaş usturası, kaş tüylerini aldığınız bir araçtır. Ancak, kaş usturası kullanmadan önce, işlem öncesi ve sonrasına dikkat etmeniz gereken birkaç şey vardır.

Kaş Usturası İşlem Öncesi

Kaş usturası kullanmadan önce, kaşlarınızın doğal şeklini belirlemek için bir takım önlemler alınmalıdır. Bunlar şunları içerebilir:

1. Kaş Şeklini Belirleyin

Kaş şeklinizi belirlemeden önce, yüz şeklinizi ve kaş kemiklerinizin yapısını dikkatli bir şekilde inceleyin. Kaşlarınızın doğal şeklini belirleyin ve kaşlarınızı bu doğal şekle göre şekillendirin.

2. Cildinizi Temizleyin

Kaş usturası işlemine başlamadan önce kaşlarınızın etrafındaki cildi temizleyin. Bunun için hafif bir temizleyici ve pamuk kullanabilirsiniz. Bu, kaşlarınızın çevresindeki herhangi bir kir ve makyaj kalıntısını giderir ve işlemin daha rahat ve temiz bir şekilde yapılmasını sağlar.

3. Kaşlarınızı Hazırlayın

Kaşlarınızı usturayla almaya başlamadan önce, kaş tüyleri için doğru yöne doğru fırçalayarak hazırlamanız gerekir.

Kaş Usturası İşlemi

1. Usturayı Hazırlayın

Kaş usturasının ucu oldukça keskindir, bu yüzden lütfen kendinize dikkat edin. Ustura tarafında kaliteli bir bıçak bulunduğundan emin olun. Ustura bıçağını açarken dik durmasına dikkat edin.

2. Kaşlarınız İçin Doğru Yönde Fırçalayın

Kaşlarınızı doğru yönde fırçalayarak, işlem öncesinde incelemiş olduğunuz kaş şeklini takip edin.

3. Kaşlarınızı Yavaş ve Dikkatli Bir Şekilde Alın

Kaşlarınızı alırken, en fazla üç tüy birden alın. Böylece diğer uygulayabileceğiniz yöntemleri de değerlendirebilirsiniz. Kaşlarınızı önce şeklindeki gereksiz tüyleri tamamen çıkardıktan sonra kalınlaştırmak ve diğer detayları fazla almayı tercih edebilirsiniz.

4. İşlem Bittikten Sonra

İşlem bittikten sonra kaşlarınızın etrafındaki cildi yeniden temizleyin. Kaşlarınızın görüntüsünü beğenmediyseniz, kalınlaştırmak için kaş kalemi ve göz farı kullanabilirsiniz.

Kaşlarınızın doğal şekilleri nedeniyle bunu yaparken zaman zaman istenmeyen sonuçlar alabilirsiniz. Ama yine de kaş usturası kullanarak daha rahat şekillendirebilmeniz mümkündür. Kaşlarınız uygun şekilde büyürse veya küçüldüğünde düzeltmeniz, kaşların şekillenmesi ve daha hoş görünmesini sağlar.